مکانیزم دستگاه سم زدایی بدن و نکات بالینی آن و تغییر رنگ آب

کامجو طب کوشاکامجو طب کوشا
4,478 بازدید
دستگاه سم زدایی بدن چیست؟

شما در این مقاله مکانیزم دستگاه سم زدایی بدن و نکات بالینی و همچنین تاریخچه و نحوه استفاده از دستگاه سم زدایی بدن، نکات و تدابیر قبل و بعد سم زدایی را مطالعه خواهید کرد. همچنین می توانید مطالب بیشتری را در مقالات کامجوطب مطالعه فرمایید.

اهمیت بالینی دستگاه سم زدایی بدن

بدن انسان توانایی منحصر به فردی برای بهبود خود دارد. در صورت عملکرد صحیح، می تواند ویروس ها و باکتری های مهاجم را بکشد، سلول های سرطانی را از بین ببرد و تقریباً از همه بیماری ها پیشگیری کند.

مشکلی که امروز با آن روبرو هستیم این است که مردم بیشتر و بیشتر از طیف وسیعی از بیماری ها رنج می برند.

جامعه مدرن امروزه چیزی را به وجود آورده که بسیاری از فعالان حیطه سلامت از آن به عنوان اپیدمی یاد می کنند.

ما چیزی را ایجاد کرده ایم که اکنون آن را “بیماری محیطی” می نامیم، بیماری محیطی توسط پزشکی غربی فعلی که تلاش می کنند ریشه بیماری را درمان کند.

پزشکان و متخصصین طب جایگزین (مکمل)، نیاز جدی به سم زدایی را تشخیص دادند، اگر چه بدن انسان برای مقابله با مقدار نسبتاً زیادی سم طراحی شده است، اما محیط مدرن ما به قدری آلوده شده که بیشتر افراد برای بازیابی و حفظ سلامت مطلوب به کمک نیاز دارند، اینجاست که دستگاه سم زدایی بدن body detox وارد عمل می شود.

شما چه سلامت باشید و یا فقط بخواهید انرژی و  احساس فوق العاده ای داشته باشید، یا اگر در حال حاضر از مشکلات مزمن یا بیماری تشخیص داده نشده ای رنج می برید، جلسات منظم سم زدایی بدن می تواند سلامتی و نشاط شما را بهبود بخشد.

هدف نهایی دستگاه سم زدایی بدن Body Detox تحریک سیستم های سم زدایی از جمله کبد و کلیه است،و ایجاد یک محیط سلولی مثبت است که به بدن در سم زدایی طبیعی کمک می کند.

جهت کمک به سم زدایی و سلامت، به نکات زیر توجه شود:

 • میزان مصرف مواد خوراکی مضر را بررسی کنید.
 • اقلام خاص شامل: شکر، آرد تصفیه شده، غذای فرآوری شده، کافئین و الکل می باشد.
 • مصرف مواد غذایی مغذی را افزایش دهید.
 • غذاهایی که به آن حساسیت دارید شناسایی کرده و حذف کنید.
 • روش های تغذیه از جمله عادات غذایی،منوها و مکمل های گوارشی را بهبود دهید.
 • در حین کارهای خانه، مراقب تماس با مواد شیمیایی خطرناک باشید.
 • عفونتهای مزمن احتمالی از جمله دیس بیوز روده ناشی از مخمر، انگل ها و باکتری ها و همچنین ویروس ها و بیماری لایم را برطرف کنید.
 • برای کاهش استرس، تغییراتی در سبک زندگی ایجاد کنید.
 • درمان های جایگزین مکمل مانند رایحه درمانی، ماساژ، طب سوزنی و یوگا را در نظر بگیرید.
 • سیستم تصفیه آب تهیه کرده و آب بیشتری بنوشید، می توانید از روزی 8 لیوان شروع کنید.
 • یک مکمل معدنی با کیفیت خوب به رژیم غذایی خود اضافه کنید.
 • سعی کنید استرس را کاهش دهید و یا عوامل استرس را برطرف کنید.
 • برای یک برنامه سم زدایی موثر و ایمن راهنمایی های بالینی دریافت کنید یا با ما در ارتباط باشید.

 

پزشکی مدرن از قرن 20 به بعد پیشرفتهای بزرگی در زمینه فناوری داشته است. این فناوری ها همچنین مشکلات جدیدی را نیز پدید آوردند. طب کامل و پاکسازی تلاش می کند که به جای پانسمان یک زخم، علت های ریشه ای آن را برطرف کند.

طب مدرن مطمئناً در اورژانس جایگاه خود را دارد اما باید توجه بیشتری به سم زدایی بدن و آسیب های تجمعی طولانی مدت و جلوگیری از ادامه آن داده شود.

 

مرکز سم زدایی بدن

مکانیزم دستگاه سم زدایی بدن است؟

این دستگاه بر اساس فرآیند اسمزی کار می کند که در آن ذرات از ناحیه دارای غلظت پایین تر از میان یک غشاء به سمت ناحیه دارای غلظت بالاتر حرکت می کند. یون های منفی از طریق سیستم جمع آوری سموم بدن انتقال یافته و در نتیجه یون های مثبت را خنثی می کنند.

دستگاه سم زدایی بدن body detox با نام حمام دتوکس پا نیز شناخته می‌شود و به حذف سموم مضر و ضایعات سلولی از بدن شما کمک می‌کند، درست مانند ایستادن زیر آبشار و یا راه رفتن در ساحل.

سم زدایی بدن ایمن و کامل از طریق قدرت درمانی یونیزاسیون انجام می شود، یون‌ها قدرت زیادی دارند که به بدن کمک می‌کنند بدون هیچ گونه عوارض جانبی به طور موثرتر تمیز شود.

وقتی بدن ما به درستی سم زدایی شود، شخص به طور شگفت انگیزی احساس نشاط می کند! سم زدایی از بدن می تواند به کاهش وزن کمک کند، هنگامی که بدن خود را از مواد شیمیایی سمی خلاص می کند تمایل به افزایش سرعت متابولیسم دارد و به هضم مناسب برمی گردد.

چگونه از دستگاه سم زدایی بدن استفاده کنیم؟

دستگاه سم زدایی بدن بر روی اصل یونیزاسیون مغناطیسی کار می کند. این دستگاه میدان مغناطیسی منفی ایجاد می‌کند که سموم دارای بار مثبت را به سمت خود جذب می‌کند.

دستگاه سم زدایی بدن را از جعبه  فلزی آن خارج کنید.

سیم برق را وصل کنید.

دکمه اصلی کار را در قسمت عقب دستگاه روشن کنید، LCD دستگاه سم زدایی بدن body detox باید روشن شود.

لگن خالی را بردارید و آن را مقدار کافی آب پر کنید، لطفا توجه داشته باشید که پس از قرار دادن الکترود دستگاه سم زدایی پا، سطح آب نباید از 2/3 ارتفاع الکترود بالاتر رود.

مقداری نمک غذا ید دار را در تشت یا لگن اضافه کنید، به یاد داشته باشید، بدون افزودن نمک در آب سم زدایی بدن شروع نمی شود. و همچنین افزودن نمک زیاد مانع سم زدایی می شود.

دستگاه سم زدایی بدن body detox را به  الکترود و مچ بند متصل کنید. بند مچ را محکم بر روی مچ دست خود ببندید. در حالت ایده آل ،بهتر است  قبل از بستن مچ بند کمی آب روی مچ خود بریزید . نوار مچ دست به سم زدایی از قسمت بالای بدن کمک می کند.

 • اکنون ، اید پاهای خود را درلگن های آب مربوط به خود غوطه ور کنند ، و بندهای مچ دست خود را ببندند.
 • لطفا توجه داشته باشید که بدون استفاده از مچ بند روند سم زدایی را شروع نخواهد شد.
 • دکمه روشن / خاموش را در دستگاه سم زدایی  فشار دهید.
 • بین حالت های از پیش تعیین شده یکی را انتخاب کنید و زمان مورد نظر خود را برای سم زدایی تنظیم کنید.
 • بعد از استفاده ، الکترودها و لگن را تمیز کرده و در محل خشک نگه دارید.
 • بعد از اتمام سم زدایی حتما پاهای خودتون رو با آب گرم و صابون بشورید.

 

نکات سم زدایی

 

​​​​​این دستگاه ادعای درمان یا معالجه تمامی بیماری ها یا جراحات را ندارد.

 

تدابیر قبل سم زدایی

 

به بدن شما کمک می کند تا انرژی خود را مجددا بازیابی کند و بدن را تحریک می کند تا خود را سم زدایی کند.

اندام‌های بدن به طور طبیعی وقتی میدان الکترومغناطیسی شارژ می‌شود بهتر عمل می‌کنند، انرژی یونی به صورت الکتریکی شارژ می شود.

دستگاه سم زدایی بدن به شما کمک می‌کند مجدد احساس جوانی و شادابی کنید. فرآیند سم زدایی یونی یک روش پاک کننده شگفت انگیز است که این فرآیند به الکترولیز نیز مشهور است.

دستگاه به یک آداپتور متصل است که جریان و تغییر یون‌ها در الکترود را کنترل می‌کند.

وقتی که دستگاه را روشن می کنید، و دستبند موجود بر روی مچ دست قرار داده می‌شود و سپس پا در آب یونیزه شده غوطه‌ور می‌شود.

این دستگاه از یک جریان الکتریکی برای تجزیه آب به تعداد زیادی از یون‌های انرژی مثبت یا منفی استفاده می‌کند. در پایان فرآیند پاکسازی، رسوبات در آب مورد استفاده قابل ‌مشاهده است.

الکترود دستگاه سم زدایی چیست؟

الکترود یک محصول مصرفی است.

به طور معمول می‌توان 35 تا 45 بار از آن استفاده کرد (‏اگر آب از سختی مناسب برخوردار باشد و به کمی نمک به آن اضافه شود)‏.

وقتی I در صفحه نمایش به طور مداوم صفر باشد،یا تغییر رنگی نداشته باشیم و گاهی هم مدام الکترود قطع و وصل میشه، این بدان معنی است که عمر الکترود  تمام شده و باید جایگزین شود. آب خیلی سخت، نمک زیاد و غوطه‌وری طولانی‌ مدت عمر الکترود را کوتاه خواهد کرد.

در هنگام انجام سم زدایی در طی زمان استفاده از الکترود فرسوده شده و ناخالصی‌های بیشتر و بیشتری روی آن ایجاد خواهد شد. عملکرد آن ضعیف خواهد شد.برای طولانی کردن عمر آن و حفظ بهداشت محیط (جلوگیری از تعامل) پس از هر بار استفاده دستگاه را ضد عفونی و تمیز کرده و خشک کنید.

برای نتایج بهتر، می توانید از پاک‌کننده یون ویژه استفاده کنید که در قسمت محصولات کامجو طب می توانید آن را تهیه کنید اگر از برند دیگری استفاده کنید، ممکن است باعث آسیب زدن به الکترود میکروکامپیوتر و خرابی دستگاه شود.

تغییر رنگ آب دستگاه سم زدایی بدن​

درک این نکته حایز اهمیت است که حتی اگر الکترود بدون حضور  پا در آب کار کند، رنگ آب را تغییر خواهد داد، در حقیقت، رنگ تیره تر (از جمله بوی زنگ زدگی) همگی به خاطر سموم بدن شما نیست این امر تابعی از تمام متغیرهای موجود در آب (‏سموم، ذرات در آب، نمک‌های موجود در آب)‏ و فلزات موجود در الکترود، و همچنین PH افراد استفاده کننده است.

سموم موجود در بدن ما همانند سموم اصلی در یک منطقه خاص به نظر میرسد. هرچند بعضی پاها در آب ذرات سمی بیشتری خواهند داشت.

همچنین متوجه خواهید شد که سموم آب پایه به کناره لگن و الکترود ها نمی‌چسبد و به راحتی شسته می‌شوند در حالی که موادی که از بدن خارج می‌شوند حلقه‌های چسبان تشکیل می‌دهند که باید با مخلوطی از سرکه و آب برداشته شوند.

 

نمودار رنگ دستگاه سم زدایی بدن Body Detox

آیا تغییر رنگ آب به علت سم های بدن من است؟

پاسخ این سوال ” بله ” حدود 60 درصد پاسخ صحیح است و نمودار تصفیه یون هم این مساله را به وضوح نشان می‌دهد وقتی شما یک دستگاه سم زدایی بدن را می خرید، به همراه دفترچه راهنمای آن، چارت رنگ دتوکس بدن را دریافت می کنید.

و یا اگر ترجیح می دهید به یک مرکز سم زدایی بدن مراجعه کنید، در آنجا جزئیات جدول رنگها برای شما توضیح داده خواهد شد.

همچنین شما می توانید سوالات خود را بپرسید. تغییر رنگ آب، هم ناخالصی‌های موجود در آب و هم سموم موجود در بدن شما را نشان خواهد داد، بنابراین تغییر رنگ ممکن است از یک جلسه تا جلسه دیگر متفاوت باشد.

همچنین اگر آب قلیایی بنوشید و بعد از آن از دستگاه سم زدایی بدن body detox  استفاده کنید متوجه می شوید که تغییر رنگ کمتری در آب رخ می دهد.

این به این معنی است که در این مرحله بدن شما از مقدار زیادی از سموم خلاص شده است. ​

این تغییرات نه تنها در آب قابل رؤیت است، بلکه در واقع شما می‌توانید بعد از هر بار که سم زدایی بدن body detox خود را کامل می‌کنید، یک تست فلزات سنگین از خون خود انجام دهید.

در طی این کار میزان فلزات سنگین موجود در بدنتان سنجیده می شود. این یک روش خانگی دقیق و آسان که مشخص می‌کند آیا فلزات سنگین در بدن شما وجود دارد یا خیر.

 

آیا واقعا رنگ های آب هیچ معنی دارند؟

تغییر رنگ اب دستگاه سم زدایی بدن

شخصی که از این دستگاه در مراکز سم زدایی بدن استفاده کرده بود میگفت بعد از خواندن اطلاعاتی که به نظرم منطقی    می آمد بیشتر از قبل مطمئن شدم که این قضیه کلاهبرداری و دروغ نیست، اما هنوز هم سوالاتی داشتم.

مثلا در مورد رنگ ها. پس از اولین جلسه پاکسازی، دکتر لگن آب من را تفسیر کرد، او با یک چراغ قوه حباب های سبز و کف آلود رو که در اطراف پای من شناور بودند بررسی کرد و گفت این رنگ ها نشان می دهند که از کداوم قسمت های مشخصی از بدنم سم زدایی شده است.

مواردی را که او به آنها اشاره کرد همان قسمت هایی بود که من مدتها با آنها مشکل داشتم، و همین من را کنجکاو کرد و باعث شد تا حدی خوشبین شوم.

نمودار رنگ دستگاه سم زدایی بدن

بعد از تحقیقاتم، دوباره پیش دکترم رفتم و سوالات بیشتری درباره رنگ ها پرسیدم.

دکترم گفت که او هم در اوایل کار از این مساله خیلی تعجب می کرد، اما در طول سال ها که مردم را سم زدایی می کرد، بسیاری از آنها تصدیق کردند که رنگ لگن آب با مشکلات سلامتی آنها مرتبط است.

رنگ آب دقیقا مربوط به قسمتی از بدن بود که دچار مشکل شده بود، اما بعد از یک ماجرای شگفت انگیز، او فهمید که رنگ ها واقعا معنی دارند، به قدری که زندگی یک خانم را نجات دادند. ​

داستان همان خانم

یک بار در جلسه سم زدایی خانمی، مقدار بسیار زیادی رنگ سبز تیره در آب دیده شد. دکتر تا قبل از آن چنین چیزی ندیده بود. او به اون خانم گفت که رنگ سبز علامت کیسه صفرا است. خانم بدون اینکه به دکتر چیزی بگوید، پیش پزشک خود رفت و از خواست که چند آزمایش روی کیسه صفرای او انجام دهد. وقتی دکتر دلیل آزمایش ها را فهمید، او را متقاعد کرد که فریب خورده است. با این حال، بعد از انجام آزمایش‌ها، دکتر اون خانم را برای عمل جراحی کیسه صفرا به اورژانس فرستاد. بعدا اون خانم به دکتری که برایش سم زدایی انجام داده بود زنگ زد و تشکر کرد. ​

چارت رنگی دستگاه سم زدایی بدن

ویژگی‌های دستگاه سم زدای بدن چیست؟

حذف سموم، رادیکال‌های آزاد  و مواد زائد بدن که می‌توانند باعث مشکلات سلامتی شوند. فلزات سمی، سطوح PH را بالا می‌برند، تقریبا ۹۵% از افراد حالتی اسیدی را تجربه می‌کنند که در آن pH خون آن‌ها کم‌تر از ۷.۴۵ است که این نشان‌دهنده افزایش یون‌های هیدروژن است.

این کار محیط ایده آلی برای رشد کرم‌ها، انگل‌ها، میکرو ارگانیسم‌ها و دیگر موجودات زنده ایجاد می‌کند که عملکرد بدن را کاهش می‌دهند و باعث بیماری می‌شوند.

 • غیرفعال کردن ویروس‌ها، باکتری‌ها، مخمر و قارچ
 •  تسکین درد و تنش از جمله سردرد
 •  تصفیه خون و غده لنفاوی
 • تحریک و متعادل کردن سیستم ایمنی بدن
 •  افزایش جذب مواد مغذی
 •  کاهش التهاب و تجمع ناخواسته مایعات
 • پوست شفاف و شاداب
 • کمک به کاهش وزن
 • کند کردن روند پیری و بهبود انعطاف‌پذیری بدن
 • تسریع دوران نقاهت بعد از بیماری یا جراحت
 • افزایش اکسیژن در بدن
 • جوانی و انرژی دادن به کل بدن
 • بهبود خواب

مزایای استفاده از دستگاه سم زدایی بدن

 1. بهبود سیستم ایمنی
 2. بهبود حافظه و خواب
 3. بهبود سلامت جنسی
 4. ارائه تصفیه داخلی همراه با پاکسازی کامل بدن
 5. پاکسازی سموم کبد و کلیه و حذف انگل ها
 6. کمک به حذف فلزات سنگین
 7. کاهش قابل توجه درد
 8. افزایش انرژی و کاهش استرس
 9. کمک به کاهش چشمگیر چروک، آکنه و سایر مشکلات پوستی
 10. افزایش سطوح انرژی
 11. کاهش یبوست
 12. کمک به افزایش متابولیسم برای کمک به کاهش وزن
 13. تسکین آلرژی (نظیر تب یونجه، آسم)
 14. نرمال سازی فشار خون و افزایش گردش خون
 15. تسکین درد مفصل (نظیر آرتریت)
 16. کاهش احتباس آب
 17. بهبود حافظه
 18. تقویت سیستم ایمنی بدن

اغلب احساس مورمور شدن ملایمی در طول سم زدایی پا حس می‌شود.

به طور معمول بعد از سم زدایی، فرد احساس آرامش و افزایش تمرکز و احساس شادابی بیشتر خواهد داشت.

برخی از افراد متوجه شدند که بهتر می‌خوابند و همچنین تعداد زیادی از افراد که از دردهای مزمن مفصل و ماهیچه رنج می بردند، گزارش بهبود این دردها را دادند.

هم چنین می‌توان تاثیرات منفی از سم زدایی حس کرد. به طور گسترده پذیرفته شده‌است که افرادی که سم زدایی انجام می‌دهند ممکن است سردرد و یا علایم آنفولانزا مانند را تجربه کنند. هدف این است که به سرعت سم زدایی نکنید تا از این علائم اجتناب کنید. در مقایسه با روش‌های دیگر سم زدایی، دتوکس پای یونی معمولا به خوبی روی بدن جواب میدهد و معمولا اثرات منفی ایجاد نمی‌کند. ​

دستگاه سم زدایی بدن چه سودی دارد؟ ​

سموم در بدن شما می‌تواند منجر به مشکلات سلامتی مانند کاهش ایمنی شود که همین امر می‌تواند منجر به مشکلات بهداشتی مکرر مانند سرماخوردگی شود.

در وب سایت IonCleanse که یکی از بزرگترین شرکت تولیدی دستگاه های پاکسازی در آمریکا است ادعا می کند که این محصول می‌تواند بیماری های مزمن مانند خستگی، آلرژی‌های غذایی، آسم، ورم مفاصل و سرطان را به طور کامل درمان کند.

این وب سایت همچنین ادعا می‌کند که تولید کنندگان محصولات body detox گزارش‌هایی از کاربرانی مبنی بر تجربه درد و التهاب کمتر؛ بهبود عملکرد کبد، کلیه‌ها و روده؛ تسریع زمان نقاهت و بهبود خواب دریافت کرده اند.

مدت زمان استفاد از دستگاه سم زدایی بدن؟ ​

توصیه می‌شود که ، اگر سن شما بالای ۵۰ سال است، هر سه روز یکبار تا زمانی که ۱۴ جلسه را کامل کردید از این سیستم استفاده کنید.

اگر زیر ۵۰ سال دارید، می توانید هر ۲ روز یک‌بار از این دستگاه استفاده کنید تا ۱۴ روز، تا یک دوره سم زدایی را کامل کنید.

سپس اجازه دهید بدن شما به مدت 1 هفته استراحت کند و سپس روند ۱۴ جلسه یک روز در میان را مجدد شروع کنید. پس از اینکه دور دوم ۱۴ روزه را تمام کردید، یک جلسه در هفته اغلب کافی است.

 شما می‌توانید برنامه ریزی مناسب برای سم زدایی را از کارشناسان ما بر اساس تمایل خود مشاوره و تعیین کنید.

در طول و بعد از جلسه خود مقدار زیادی آب بنوشید بدن خود را مرطوب نگاه دارید. مهم است که همیشه روزانه مقدار کافی آب بنوشید.

نتیجه گیری:

به آنچه بدنتان به شما می گوید اعتماد کنید. بسیاری از مشتریان ما احساس می کنند کاملاً همه چیز را امتحان کرده اند تا احساس بهتری داشته باشند. اغلب اوقات ، سم زدایی قطعه گمشده پازل سلامتی و  با هم سلامتی است. در اینجا به همین دلیل باید دستگاه سم زدایی Body detox شرکت کامجو طب را امتحان کنید.

نویسنده: دکتر بهزاد جای باشی، پزشک، محقق و مدرس بین المللی طب سنتی

پایان مقاله/

4.3/5 - (16 امتیاز)
دسته بندی مقالات کامجو طب
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10+ محصولات
+100 سفارشات تکمیل شده
+300 کاربران
87+ مطالب وبلاگ

کامجوطب کوشا در یک جمله

کامجو طب کوشا را بعنوان یک شرکت تولید کننده، وارد کننده و توزیع کننده تجهیزات پزشکی نوین و پزشکی سنتی بنا نهادیم تا قدمی بزرگ در این راه برداشته باشیم ….

نماد ها

logo-samandehi
سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت